НАСИЛЬСТВО В ПОЛІТИЦІ І ПРАКТИЦІ СТАЛІНСЬКОГО ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ (ІСТОРИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

Василь Ряшко, Олена Ряшко
Проаналізовано проблему насильства в політиці і практиці сталінського тоталітарного режиму, сутність якої полягає в фізичному знищенні та морально-психологічному пригноблені і підкоренні всіх громадян держави. Ефективним методом реалізації цього політичного курсу партії більшовиків на чолі зі Сталіним була політика насильства, репресій, терору і страху, безправність людини перед тоталітарною владою. Вся ідеологія, політика і практика сталінського тоталітарного режиму за своєю сутністю була антинародною, антиправовою, антигуманною, в основі якої було насильство, репресії, ігнорування режимом прав і свобод людини.

Конквест Р. Жнива скорботи: Радянська колективізація і голодомор / Р. Конквест; Пер. з англ. – К.: Либідь, 1993. – 384 с.
Моргун Ф. Т Сталінсько – гітлерівський геноцид українського народу. Факти і наслідки / Ф. Т. Моргун. – Полтава : Дивосвіт,2008. – 352 с.
Бадрак В. В Стратегии злых гениев: Апология деструктивных мотиваций В. В. Бадрак. – Харьков: Фолио, 2010. – 412 с.
Философская энциклопедия. Гл. ред. Ф. В. Константинов. – М.: Советская энциклопедия, 1964. Т.6 – 594 с.
Юридична енциклопедія: В 6т. / Ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (голов. редкол. ) та ін. – К.: Укр. енцикл. 1998. – Т.4 – 2002. – 720с.
Ряшко В. І Теоретичні питання логіки в професійній діяльності юриста / В. І. Ряшко, О. В. Ряшко // навч. посібник. – Львів: Держ. ун-т внутрішніх справ, 2010. – 452 с.
Довбня О. Масові репресії в органах НКВС УРСР у другій половині 30 – х рр. ХХ століття / О. Довбня, О. Шармар // Міліція України. – 2008. – № 1. – С. 20–22.
Радзинський, Эдвард. Сталин / Эдвард Радзинский. – М.: АСТ, Москва, 2007. – 750 с.
Барка Василь. Жовтий князь / Василь Барка. – К.: Школа, 2007. – 251с.
Ряшко В. І Органи НКВС СРСР в репресивно-каральних операціях в 1937 – 1938 рр. (історико-правовий аспект) / В. І. Ряшко // Історія міліції України: минуле і сучасне. – м. Івано-Франківськ: Прикарпатський юридичний інститут Льв ДУВС. Науково практ. конфер., 2009. – 15 – 16 травня. – С. 36–46.
Ряшко В. І. Логіка: навч. посібник / В. І. Ряшко. – Вид. доп. і переробл. – Львів: ННІПП, 2014. – 328 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 825 (7): 269–273