ПРАВА І СВОБОДИ ЛЮДИНИ У ФІЛОСОФІЇ ПРАВА УКРАЇНСЬКИХ НАРОДНИКІВ: ЗАРОДЖЕННЯ І ФОРМУВАННЯ

М. Купчак, А. Саміло, В. Шишко
Досліджено особливості формування народницької філософії права і філософсько-правових ідей в Україні. Проаналізовано розвиток філософської думки в контексті європейської філософсько-правової культури та власних коренів її формування. Розкрито основні положення уявлень про співвідношення прав і свобод людини з уявленнями про владу і державу у філософсько-правових концепціях українських народників, їхні погляди на природне право.

1. Потульницький В. А. Теорія української політології. Курс лекцій / В. А. Потульницький. – К.: Либідь, 1993. – 192 с. 2. Скиба В. Й. Вступ до політології: Екскурс в історію правничо-політичної думки / В. Й. Скиба, В. П. Горбатенко, В. В. Туренко // Міжнародний фонд “Відродження”. – К.: Основи, 1996. – 717 с. 3. Сумцов Н. Ф. Станислав Ориховский / Н. Ф. Сумцов // Киевская старина. – 1988. – № 11. 4. Огородник І. В. Історія філософської думки в Україні: курс лекцій / І. В. Огородник, В. В. Огородник. – К.: Вища школа, 1999. – 543 с. 4. Ідзьо В. Григорій Сковорода – національний символ
української філософської та державницької думки ХУІІІ століття / Віктор Ідзьо. – Львів: СПОЛОМ, 2007. – 60 с. 5. Білодід В. Шад Йоган Баптист // Філософська думка в Україні: бібліогр. словник / авт. кол.: В. С. Горський, М. Л. Ткачук, В. М. Нічик та ін. – К.: Пульсари, 2002. – 244 с. 6. Мала енциклопедія етнодержавознавства / НАН України. Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького; редкол. Ю. І. Римаренко (відп. ред.) та ін. – К.: Довіра: Генеза, 1996. – 942 с. 7. Исторія Русовь или Малой
Россіи. Соч. Георгія Конискаго, Архіепископа Белорускаго. – Москва, Вь Университетской Типографіи, 1846, – 45 с. 8. Балагутрак М. Генеза етнопсихології в Україні ХІХ століття: історико-етнологічний аспект / Микола Балагутрак. – Львів: Інститут народознавства НАН України, 2007. – 224 с. 9. Михайло Петрович Драгоманов: 1841–1895. Его юбілей, смерть, автобіографія і спис творів. – Львів, Без вид., 1896. – 320 с. 10. Купчак М. Я. Самосвідомість українців з етнопсихологічного погляду українських народників / М. Я. Купчак // Тези Круглого столу на тему “Психологічні умови становлення професійної самосвідомості працівників органів внутрішніх справ”. 13 лютого 2009 р. – Львів: ВЦ ЛьвДУВС, 2009. – С. 33–37. 11. Левенець Ю. Теоретико-методологічні засади української суспільно-політичної думки: проблеми становлення та розвитку (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.) / Ю. Левенець. – К.: Стилос, 2001. – 584 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2016; 837(9): 282–286