ПОВЕДІНКА ЯК ДІЯЛЬНІСТЬ: СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВИЙ ВИМІР ОСОБИСТОСТІ

Тарас Гарасимів, М. Базарник
Детально проаналізовано проблему поведінки особистості в соціально-правовому дискурсі, охарактеризовано ціннісні орієнтації діяльності людини як філософсько-правову категорію. Досліджено поведінку як комплекс дій і вчинків, вияви та форма діяльності, яка насамперед є категорією соціальної філософії і охоплює мету, засіб, результат і форму самого процесу діяльності. Сформульовано концептуальні положення та висновки щодо феномена діяльності особистості як підґрунтя сучасної правової антропології.

1. Соціальна філософія: короткий енциклопедичний словник / [за заг. ред. В. П. Андрущенка, М. І. Горлача та ін.]; [Текст]. – Київ ; Харків: Рубікон, 1997. – С. 272–279. 2. Бохенский Ю. М. Современная европейская философия / Ю. М. Бохенский. – М., 2000. – С. 128. 3. Гарасимів Т. З. Соціально-філософське дослідження гуманітарної проблематики людини / Т. З. Гарасимів // Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. – Львів. – 2009. – Вип. 4 – С. 333–341. 4. Соціально-політичний словник-довідник / за ред. проф. М. П. Іщенка. – Черкаси: Відлуння, 1999. – C. 159. 5. Філософія політики: короткий енциклопедичний словник/ [авт.-упоряд.: В. П. Андрущенко та ін.]. – К. : Знання України, 2002. – С. 188. 6. Щепанский Я. Элементарные понятия социологии / Ян Щепанский. – М., 1969. – С. 85. 7. Спивaк В. А. Организационное поведение и управление персоналом / В. А. Спивaк. – СПб., 2000. – C. 52, 53. 8. Социальнаяпсихология: краткий очерк / под общ. ред. Г. П. Предвечного и Ю. А. Шерковина. – М. : Политиздат, 1975. – C. 67. 9. Гарасимів Т. З. Роль працівників ОВС у запобіганні девіантній поведінці: особистісно центрований підхід : монографія / Тарас Зеновійович Гарасимів. – Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2013. – 392 с. 10. Соціологія: короткий соціологічний словник / під заг. ред. В. І. Воловича. – К. : Український Центр духовної культури, 1998. – С. 43.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2016; 845(10): 340–344