ПРО ТЕРМІНИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА РОЗУМІННЯ ВІЙСЬКОВИХ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ

Олексій Остапенко
Розглянуто терміни, що є складовою пояснення адміністративно-правових відно­син, які виникають у військовій сфері. Пропонується авторське тлумачення термінів: “військовослужбовець”, “військовозобов’язаний”, “військова службова особа”, “резервіст” та інші.

Кодекс України про адміністративні правопорушення:чинне законодавство із змінами та допов. На 01 вересня 2015 року: офіц. текст. – К.: Алерта, 2015. – 262 с.
Закон України “Про національну поліцію”: чинне законодавство станом на 6 вересня 2015 року: офіц. текст. – К. : Алерта. – 2015. – 74 с.
Карпенко М. І. Окремі питання юридичної відповідальності суб’єктів військових правопорушень // Юридичні науки, 2015. – № 8. – С. 88–97.
Кримінальний кодекс України: чинне законодавство зі змінами та дповненнями станом на 13 червня 2013 року (Офіц.текст). – К.: Паливода А. В., 2013. – 212 с. – (Кодекси України).
Новітнє вчення про тлумачення правових актів: посібник з курсу тлумачення правових актів для суддів, що проходять підвищення кваліфікації і кандидатів на посаду суддів, що проходять спеціальну підготовку / В. Р. Ротань, І. Л. Самсін, А. Г. Ярема та ін.; відп. ред., кер. авт. кол., В. Г. Ротань. – Х.: Право, 2013. – 752 с.
Конституція України: чинне законодавство станом на 10 серпня 2015 року: Офіц. текст. – К.: Алерта, 2015. – 81 с.
Великий енциклопедичний юридичний словник / за ред.. акад. НАН України Ю. С. Шемшученка. 2-е вид. переробл. і доповн. – К.: Вид-во “Юридична думка”, 2012. – 1020 с.
Статут внутрішньої служби Збройних Сил України: нормативні документи МВС України, що регламентують організацію навчального процесу та служби в органах внутрішніх справ / за ред. П. М. Лепісевича, канд. істор. наук, доцента, проректора по службі. – Львів, Льв. ДУВС, 2008. – 569 с.
Новый энциклопедический словарь. – М.: Большая Российская энциклопедия: РИППОЛ класик, 2007. – 1456 с.
Черв’яков О. І. Щодо особливостей порядку і підстав вступу до вищих військових навчальних закладів та військових підрозділів за схемою “студент-курсант” та “курсант” // Юридичні науки. – 2015. – № 8. – С. 62–67.
Советское уголовное право. Воинские преступления / под ред. А. Г. Горного. – М.: Военный институт, 1978. – 4217 с.
Хавронюк М. І. та ін. Військові злочини: комент. законодавства / М. І. Хавронюк, С. І. Дячук, М. І. Мельник; Відп. ред. М. Д. Дрига, В. І. Кравченко. – К.: Видавництво А.С.К., 2003. – 272 с. (Економіка, Фінанси, Право).
Александров В. М. Військова служба як особливий вид державної служби: автореф. дис. … канд. юрид. наук. – Харків: Нац.юрид.акад. ім. Яр. Мудрого, 2009. – 20 с.
Кульч З. Й. Універсальний словник української мови. – Тернопіль: Навчальна книга, 2007. – 848 с.
Законодательные и нормативне акты: Иностранцы станут под. руже // Еженедельник “2000”. – 2015. – 9 октября.
Управління персоналом ОВС: навч. посіб. / С. В. Петков, Л. Р. Наливайко, В. П. Столбовий та ін. / за заг. ред. д-ра юрид. наук, проф. С. В. Петкова. – К.: КНТ, 2010. – 280 с.
Великий тлумачний словник сучасної української мови / уклад. Ерошенко. – Донецьк: ТОВ “Глорія Трейд”, 2012. – 864 с.
Правова система України: історія, стан та перспективи: у 5 т. – Х.: Право, 2008. – Т. 5 : Кримінально-правові науки, Актуальні проблеми боротьби зі злочинністю в Україні / за заг. ред. В. В. Сташиса. – 840 с.
Адміністративне право і процес УНР в екзилі: невідома правнича спадщина України / уклад.: І. С. Грищенко, В. М. Бевзенко, С. О. Коваль, А. І. Бевз, І. В. Паламарчук, О. В. Гура, А. В. Кравченко, Р. С. Сметанюк; за аг. ред. д-ра юрид. наук, проф. І. С. Гриценка. – К.: Дакор, 2015. – 500 с.
Левицька С. Вас затримали? Уповайте на бога: Процесуальні гарантії затриманих осіб // Юридичний вісник України. – 2015. – № 41 (1058). – 17–23 жовтня.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 824(6): 84–91