ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВІ ІДЕЇ СОЦІАЛЬНОЇ РІВНОСТІ У ПОЛЕМІЧНІЙ ЛІТЕРАТУРІ

Ольга Колич
Після прийняття Берестейської унії 1596 року в Україні виникає полемічна течія, представниками якої стали провідні мислителі того часу. Полемічна література, яка винкла на грунті релігійних проблем, піднімала також ряд соціальних, політичних, правових та філософсько-правових питань. Однією із таких була проблема забезпечення соціальної рівності. Філософсько-правові ідеї соціальної рівності, висунені українськими філософами, залишаються актуальними і дотепер, особливо у період розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні.

Андрусяк І. П. Правові механізми забезпечення гендерної рівності в Україні І. П. Андрусяк // Вісник Національний університет “Львівська політехніка”. Юридичні науки. – 2014. – № 807. – С. 197–201.
Вступ до філософії: Історико-філософська пропедевтика: підручник / Г. І. Волинка, В. І. Гусєв, І. В. Огородник, Ю. О. Федів; за ред. Г. І. Волинки. – К.: Вища шк.., 1999. – 624 с.
Гізель І. Мир з Богом чоловіку / І. Гізель. – К., 1669. – 567 с.
Дашковська О. Р. Принцип гендер-ної рівності: поняття, витоки і роль на сучасному етапі розвитку суспільства О. Р. Дашковська // Порівняльно-аналітичне право. – 2014. – № 5. – С. 20–23.
Історія філософії України: підручник / М. Ф. Тарасенко і ін. – К.: Либідь, 1994. – 416 с.
Кашуба М. Становлення ренесансного світогляду в українській духовній культурі / М. Кашуба // Вісник Львівського університету : зб. наук. праць: Серія: Філософські науки. 1999. – 1999. – Вип. 1. – С. 124–129.
Левкулич В. В. Морально-етичний та правовий зміст категорії “рівність” [Електронний ресурс] // Мультиверсум. Філософський альманах: [збірник наукових праць] / гол. ред. В. В. Лях. – К.: Український центр духовної культури, 2004. – Вип. 39. – С. 116–130. – Електронний ресурс. – [Режим доступу]: http://www.filosof.com.ua/Jornel/M_39/Levkul_1.htm
Матковська О. В. Львівське братство: культура і традиції. Кінець XVI – перша половина XVIІ ст. / Вступ. Слово І. В. Паславсь¬кого; Худож. оформл Л. В. Прийми / О. В. Матковська – Львів: Каменяр, 1996. – 71 с.
Нічик В.М . Від Вишенського до Сковороди: з історії філософської думки на Україні XVI – XVIII ст. / В. М. Нічик – К.: Наук. думка. – 141 с.
Нічик В. М. Гуманістичні та реформаційні ідеї на Україні (XVІ – початок XVІІ ст.) / В. М. Нічик, В. Д. Литвинов, Я. М. Стратій; відп. ред. В. С. Горський; АН УРСР. Ін-т філософії. – К.: Наук. думка, 1990. – 384 с.
Огородник І. Історія філософської думки в Україні: курс лекцій / І. В. Огородник, В. В. Огородник. – К.: Вища школа, 1999. – 543 с. Електронний ресурс. – [Режим доступу]: http://pidruchniki.ws/00000000/filosofiya/istoriya_ filosofskoyi_dumki_v_ukrayini_-_ogorodnik_iv.
Проблеми правосвідомості особи: навч. посіб. / С. С. Сливка, О. В. Грищук, Т. З. Гарасимів [та ін.] / за ред. О. М. Балинської. – Львів: ЛьвДУВС, 2010. – 508 с.
Ткачук Р. Полеміка Мелетія Смотрицького із Іпатієм Потієм у контексті суспільно-культурних обставин кінця XVI – початку XVII століть / // Наукові записки Національного університету “Острозька академія”. Серія “Філософія”. – Острог, 2008. – Вип. 4. – С. 95–104.
Худояр Л. В. Поняття правової рівності в українській політико-правовій думці XVI–XVIII ст. Л. В. Худояр // Часопис Київського університету права. – 2011. – № 3. – С. 85–89.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 824(6): 258–264