ПРОБЛЕМИ ВІЙНИ І МИРУ У “ФІЛОСОФІЇ ПРАВА” Г. В. Ф. ГЕҐЕЛЯ

Олена Ряшко, Василь Ряшко
Розглядаються філософсько-політичні та правові ідеї великого німецького мислителя Г. В. Ф. Геґеля щодо ролі і місця війни як соціально-правового явища, її соціальних наслідків, а також проблеми миру та мирного співіснування держав і народів.

Богданович В. Ю. Основи державного управління забезпеченням обороноздатності України: Теорія і практика / В. Ю. Богданович, М. Ф. Єжеєв, І.Ю. Свида. – Львів, 2008. – 300 с.
Артюшин Л. М. Тереотичні аспекти стратегії воєнної безпеки суспільства і держави: монографія / Л. М. Артюшин, Г. Ф. Костенко. – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2003. –с.
Нерсесянц В. С. Философское учение Гегеля о государстве и праве / В. С. Нерсесянц // Советское государство и право. – 1970. – №9. – С. 32–40.
Фельдман Д. И. Учение Канта и Гегеля о международном праве и современность / Д. И. Фельдман, Ю. Я. Баскин. – Казань: Изд-во Казанского ун-та, 1987. – 125 с.
Маньковский Б. М. Учение Гегеля о государстве и современность / Б. М. Маньковський. – М.: Наука, 1970. – 120 с.
Пионтковский А. А. Учение Гегеля о праве и государстве и его уголовно-правовая теория. – М.: Гос. полит. издат, 1963. – 468 с.
Асмус В. Ф. История античной философии / В. Ф. Асмус. – М.: Высш. шк., 1965. – 320 с.
Статті і матеріали, присвячені Гераклітові. – Львів: Вид-во Львівського держ. ун-ту імені Івана Франка, 1963. – 58 с.
Гегель Г. В. Ф. Философия права / Г. В. Ф. Гегель; пер. с нем.; ред. и сост.
Д. А. Керимов и В. С. Нерсесянц. – М.: Мысль, 1990. – 534 с.
Большая Советская Энциклопедия: в 30-ти т. / гл. ред. А. М. Прохоров. – М.: Советская Энциклопедия, 1971. – Т.5. – 640 с.
Клаузевиц К. Война / Карл Клаузевиц. – М. – Л.: Государственное военое издательство, 1932. – 223 с.
Гегель. Политические произведения / Гегель. – М.: Наука, 1978. – 438 с.
Гулыга А. В. Гегель / А. В. Гулыга. – М.: Молодая гвардия, 1970. – 272 с.
Нерсесянц В. С. “Философия права”: история и современность / В. С. Нерсесянц;. пер. с нем.; ред. и сост. Д. А. Керимов и
В. С. Нерсесянц. – М.: Мысль, 1990. – С. 3–43.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2014; 801(2): 97–102