ЗАРОДЖЕННЯ ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВОЇ ДУМКИ У СТАРОДАВНІЙ РУСІ

Уляна Вовкович
Викладено маловивчені сторінки історії зародження філософсько-правових ідей та їхнього розвитку в Україні в контексті зв’язку із загальносвітовою філософською культурою і метропольною, розділеною між різними державами, але єдиною у виборі цінностей. Увагу зосереджено на постатях, які своєю громадянською позицією впливали на формування національної інтелектуальної думки, духовної культури, пізніше – екстрапольованих на всі терени розділеної України.

Огородник І. В. Історія філософської думки в Україні: курс лекцій: навч. посіб. / І. В. Огородник, В. В. Огородник. – К.: Вища школа; Знання; КОО, 1999. – 543 с.
Єфремов С. Іторія українського письменства (від початків до М. Костомарова) / С. Єфремов. – Мюнхен, 1989. – Т. 1. – 547 с.
Філософія як історія філософії: підручник / за заг. ред. В. І. Ярошовця. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 648 с.
Філософія: навч. посібник для студентів і курсантів вищих навчальних закладів МВС України / авт. кол.; за ред. М. П. Гетьманчука. – Львів: ЛьвДУВС, 2010. – 344 с.
Вазей Кристофер. Бытие человека: пер. с нем. / Вазей Кристофер. – Пермь: АНО “Изд-во Мир Граля”, 2010. – 96 с.
Галета О. Від антології до онтології: антологія як спосіб репрезентації української літератури кінця ХІХ – початку ХХІ століття / О. Гелета. – К.: Смолоскип, 2015. – 640 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 824(6): 222–227