ВПЛИВ МОРАЛІ НА МЕНТАЛЬНІ ПРИЧИНИ ЗЛОЧИННОСТІ

Mykhaylo Shevtsiv
Проаналізовано причини злочинності, що випливають суто із менталь­ності людини, нації, народу, зокрема від: расової приналежності; релігійних переконань; рівня войов­ничості; відчуття меншовартості, неповноцінності; заздрості. Охарактеризовано поняття ментальності та моралі. Наведено перелік, зміст і значення основних функцій моралі та їх вплив на ментальні причини злочинності.

Сучасний тлумачний словник української мови : 60000 слів / за заг. ред. проф. В. В. Дубічинського. – Х. : Школа, 2007. – 832 с.
Мельник З. П. Правова ментальність і рецепція / З. П. Мельник // Університетські наукові записки. – 2007. – № 4 (24). – С. 38–42.
[Электронный ресурс]. – Режим доступа : https://uk.wikipedia.org/wiki.
Петрушенко В. Л. Філософський словник : терміни, персоналії, сентенції / В. Л. Петрушенко. – Львів: “Магнолія 2006”, 2011. – 352 с.
Варій М. Й. Психологія : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закладів. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 288 с.
Костицький В. В. Захист суспільної моралі як функція сучасної держави : монографія / В. В. Костицький. – Дрогобич: Коло, 2013. – 172 с.
Лозовой В. О. Етика : навч. посіб. / В. О. Лозовой, М. І. Панов, А. О. Стасевська та ін. ; за ред. проф. В.О. Лозового. – К. : Юрінком Інтер, 2002. – 244с.
Тортул М. Т. Етика : підручник / М. Т. Тортул.. – Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2010. – 448 с.
Гусарєв С. Д. Теорія держави і права : навч. посіб. / С. Д. Гусарєв, А. Ю. Олійник, О. Л. Слюсаренко. – К.: Правова єдність, 2008. – 270 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 824(6): 363–367