САНАЦІЯ БОРЖНИКА ЯК СУДОВА ПРОЦЕДУРА У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО

Любомира Мелех, К. Круць
Досліджено сутність відновлення неплатоспроможності боржника як системи заходів, що проводяться з метою запобігання факту визнання боржника банкрутом та безпосередньо його ліквідації під час провадження у справі про банкрутство. Спрямованість судової процедури полягає в оздоровленні фінансово-господарського становища боржника, задоволенні в повному обсязі або частково вимог кредиторів через реструктуризацію підприємства, боргів і активів та/або зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Андрєєва О. Б. Господарське право України: підручник. ч. 1 / О. Б. Андрєєва, Ю. М. Жорнокуй, О. П. Гетманець. – Х.: Харк. нац. ун-т внутр. справ, 2014. – 340 с.
Бутирська І. А. Правове становище боржника у справі про банкрутство / І. А. Бутирська // Науковий вісник Чернівецького університету: зб. наук. праць. Вип. 682: Правознавство. – Чернівці: ЧНУ, 2013. – 144 с.
Вінник О. М. Господарське право України: навчальний посібник / О. М. Вінник – К. : Правова єдність, 2009. – 766 с.
Старцева О. В. Підприємницьке право: підручник / О. В. Старцева. 2-ге вид., перероб. і допов. – К.: Істина, 2005. – 600 с.
Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: Закон України від 14.05.1992 р. № 2343-XII (із змінами і доповненнями) // Офіційний веб-сайт Верховної Ради України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2343-12/page.
Петрова О. Банкрутство за новими правилами: процедура санації боржника / О. Петрова // Аудитор України. – 2014. – № 12. – С.72–75.
Смолин Г. В. Господарське право України. Загальна частина: навч. посіб. / Г. В. Смолин. – 3-тє вид., переробл. та доп. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2013. – 552 с.
Чешковська О. В. Правоздатність неспроможної юридичної особи / О. В. Чешковська // Правове становище боржника у справі про банкрутство Науковий вісник Чернівецького ун-ту. 2013. Випуск 682. Правознавство. 69 // Санація та банкрутство. – 2006. – № 1. – С. 141–143.
Науково-практичний коментар Господарського кодексу України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mego.info/taxonomy/term/1- 2009.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 827(8): 110–114