ПОЛІТИЧНИЙ ТЕРОРИЗМ ЯК КРАЙНІЙ ЗАХІД НАСИЛЬСТВА

Володимир Канцір
Дослідженно поняття політичного тероризму, що за своєю суттю є суспільно-політичним явищем, яке створює атмосферу тотального страху у населення з метою досягнення певних політико-економічних інтересів. Розкрито особливості цього феномена, проаналізовано причини його виникнення.

Wardlaw G. Political Terroris: Theory, tactics, and counter measures / G. Wardlaw. – N.Y.: Press Sindicate of the University of Cambridge. – 1986. – P. 16.
Бардін О. М. Насильство, війна, тероризм як способи розв’язання конфліктної ситуації: політологічний аналіз сутності понять / О. М. Бардін // Людина і політика. – 2003. – (29). – С. 83 – 94.
Blishehenko I. Terrorism and International Law / I. Blishehenko, N. Zdanow. – M.: Progress Publishers, 1984. – 287 p.
Витюк В. В. “Левый” терроризм на Западе: история и современность / В. В. Витюк, С. А. Эфиров. – М.: Наука, 1987. – 318 с.
Шубін С. П. Психологічні чинники сучасного політичного конфлікту / С. П. Шубін // Наукові праці. Політичні науки. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П. Могили, 2002. – Вип. 12, Т. 25. – 172 с.
Максимова О. М. Ресурсна база тероризму в сучасному світовому політичному процесі / О. М. Максимова // Науковий вісник ЖДУ ім. Івана Франка. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім. Івана Франка, 2004. – Вип. 18. – С. 53 – 57.
Дзьобань О. П. Політичний тероризм і політичний екстремізм: до проблеми розмежування понять / О. П. Дзьобань, Е. А. Кальницький // Наукові записки Харківського університету повітряних сил. Соціальна філософія, психологія. – 2007. – № 2 (26). – С. 41–45.
Зінько С. Іслам у сучасній світовій політиці / С. Зінько. – Львів: Простір-М., 2005. – 276 с.
Остроухов В. В. Філософський аналіз морально-світоглядних мотивацій насильства і терору / В. В. Остроухов; Київ. ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України. – К., 2001. – 36 с.
Кутовий Б. Б. Проблема політичного тероризму / Б. Б. Кутовий // // Наукові праці. Політичні науки. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П. Могили, 2002. – Вип. 12, Т. 25. – С.129 – 133.
Бушанський В. Криза європейської цивілізації і футурологічний проект М. Бердяєва / В. Бушанський // Людина і політика. – 2003. – 5 (29). – C. 64–73.
Швидак О. М. Тероризм і засоби масової інформації / О. М. Швидак // Науковий вісник ЖДУ ім. Івана Франка. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім. Івана Франка, 2004. – Вип. 18. – С. 72.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 813(5): 239–244