МЕНТАЛЬНІ КРИТЕРІЇ КЛАСИФІКАЦІЇ ПОЗИТИВНОГО ПРАВА

Анастасія Баран
Наведено результати теоретичного аналізу та порівняльної характеристики понять “менталітет”, “ментальність”, “правова ментальність”. Здійснено спробу визначення критеріїв, за якими необхідно класифікувати мен­таль­ність позитивного права держав, націй, народностей за допомогою таких категорій теорії та філософії права, як “система права”, “правова система” та “правова сім’я”.

[Электронный ресурс]. – Режим доступа : https://uk.wikipedia.org/wiki.
2. Петрушенко В. Л. Філософський словник: терміни, персоналії, сентенції / В. Л. Петрушенко. – Львів: “Магнолія 2006”, 2011. – 352 с.
Сучасний тлумачний словник української мови : 60000 слів / за заг. ред. проф. В. В. Дубічинського. – Х.: Школа, 2007. – 832 с.
Мельник З.П. Правова ментальність і рецепція / З. П. Мельник // Університетські наукові записки. – 2007. – № 4 (24). – С. 38–42.
Штепа О. О. До питання про сутність правової ментальності. Філософські обрії. 2014. – № 31. – С. 129–139.
Варій М. Й. Психологія: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закладів. – К.: Центр учбової літератури. – 2007. – 288 с.
Ковальський В. Правова ментальність як ознака кризи правосвідомості / В. Ковальський, Н. Хлистова // Юридичний вісник України . – 2010. – № 14. – С. 14.
Митке Ю. Политическая теория и менталитет нищенствующих монахов // История ментальностей. Историческая антропология. – М.: РАН. РГГУ, Институт Всеобщей истории. 2011. – 984 с.
Динцельбахер И. История ментальности в Европе. Очерки по основным темам. // История ментальностей. Историческая антропология. – М.: РАН. РГГУ, Институт Всеобщей истории, 2011. – 587 с.
Гусарєв С.Д. Теорія держави і права: навч. посіб. / С. Д. Гусарєв, А. Ю. Олійник, О. Л. Слюсаренко. – К.: Правова єдність, 2008. – 270 с.
Скакун О. Ф. Теорія держави і права: підручник / пер. з рос. – Харків: Консум, 2001. – 656 с.
Порівняльне правознавство: [підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закладів] / В. Д. Ткаченко, С. П. Погрібняк,
Д. В. Лук’янов; [за ред. В. Ткаченка]. – Х.: Право, 2003. – 274 с.
Гурвич Г. Д. Филосовия и социология права: Избранные сочинения / пер. М. В. Антонова, Л. В. Ворониниой. – СПб.: Издательский Дом С.-Петерб. гос. ун-та, Издательство юридического факультета С.-Петерб. гос. ун-та, 2004. – 848 с.
Шишко В. В. Теорія держави і права (альбом схем): навчальний посібник / В. В. Шишко, М. Б. Шевців. – Львів: ЛьвДУВС, 2013. – 148 с.
Кельман М. С. Загальна теорія держави і права: підручник / М. С. Кельман, О. Г. Мурашин. – К.: Кондор, 2006. – 477 с.
Селецький С. І. Теорія держави і права [текст]: навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 246 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 824(6): 202–207