ПОНЯТЯ ТА КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА “СЕКСУАЛЬНИХ ЗЛОЧИНІВ”

Світлана Якимова
Розвинуто поняття “сексуальні злочини”; обґрунтована кримінологічна доцільність використання цієї термінологічної конструкції; з’ясовано сучасні тенденції, динаміка, рівень та інші важливі показники сучасної кримінологічної характеристики “сексуальних злочинів”, вчинених на території України. Узагальнено висновки про перспективи використання одержаної кримінологічної інформації.

Зелинский А. Ф. Криминология: курс лекций / А. Ф. Зелинский. – Х.: Прапор, 1996. – 260 с.
Чекотило. Лесополоса // Российская газета. – №152 (1192) от 19 декабря 2007 г.
Курс кримінології: Загальна частина: підруч.: у 2-х кн. / О. М. Джужа, П. П. Михайленко, О. Г. Кулик та ін.; за заг. ред. О. М. Джужи. – К.: Юрінком Інтер, 2001. – 352 с.
Експрес–інформація про стан злочинності на території України. – К.: ДІАЗ МВС України, 2013. – 123 с.
Синєокий О. В. Сексуально-садистські вбивства та зґвалтування: порівняльний аналіз кримінолого-криміналістичних характеристик злочинця та потерпілої особи / О. В. Синєокий // Вісник прокуратури. – К., 2002. – № 5. – С. 71–74.
Джужа О. М. Запобігання злочинам, пов’язаним із сексуальним насильством: монографія / О. М. Джужа.– К.: Атіка, 2009. – 240 с.
Афанасьев С. А. Криминалистическая характеристика и типовая программа расследования сексуально-садистских убийств: автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.09 / С. А. Афанасьев. Санкт-Петербургский государственный университет. – СПб., 1992. – 22 с.
Лариченко М. О. Детермінанти вчинення статевого злочину / М. О. Лариченко // Юридичний вісник Причорномор’я. – 2007. – № 2. – С. 309–318.
Криминология / В. Н. Бурлаков, И. В. Волгарева, Б. В. Волженкин и др.; под ред. В. Н. Бурлакова и Н. М. Кропачева. – СПб.: Питер, 2005. – 224 с.
Юрченко О. Ю. Роль виктимогенной ситуации при совершении тяжких насильственных преступлений / О. Ю. Юрченко // Проблеми законності: Респ. міжвідом. наук. зб.; відп. ред. В. Я. Тацій. – Харків: Нац. юрид. акад. України, 2000. – Вип. 43 (341 с.) – C. 157–161.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2014; 807(3): 159–165