ДЕТЕРМІНАЦІЯ ЗЛОЧИННОСТІ У СФЕРІ ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН, ЇХ АНАЛОГІВ АБО ПРЕКУРСОРІВ

Світлана Якимова
Розвинуто рівневий підхід щодо детермінації злочинності у сфері обігу наркотиків. З’ясовано детермінанти на індивідуальному, загальнодержавному та глобальному рівнях, що формуються поза межами держави, проте значною мірою визначають криміногенну ситуацію щодо обігу наркотиків в Україні.

Закалюк А. П. Курс сучасної української кримінології: теорія і практика: у 3 кн. Кн. 2: Кримінологічна характеристика та запобігання вчиненню окремих видів злочинів / А. П. Закалюк. – К.: Видавничий Дім “Ін Юре”, 2007. – 712 с.
Кальман О. Т. Стан і головні напрями попередження економічної злочинності в Україні: теоретичні та прикладні проблеми / О. Т. Кальман. – Х.: Гімназія, 2003. – 352 с.
Криминология: Учеб. для вузов / Под общ. ред. А. И. Долговой. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: НОРМА-ИНФРА, 2002.– 848 с.
Курс кримінології. Особлива частина / за заг. ред. О. М. Джуджи. – К., 2001. – 383 с.
Расюк Е. В. Кримінологічна характеристика та запобігання транснаціональному наркобізнесу в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Е. В. Расюк. – К., 2005. – 20 с.
Савельев И. Е. О бытований в научных юридических текстах слов, однокоренных со словом “детерминизм” и употребляемых в качестве “причинных” терминов” / И. Е. Савельев // Российский следователь. – 2006. – № 6. – С. 38.
Смирнова І. В. Деякі аспекти удосконалення та оптимізації національної системи протидії організованому наркобізнесу і наркоманіям / І. В. Смирнова // Боротьба з орг. злочинністю і корупцією (теорія і практика). – К.: Міжвідомч. наук. дослід. центр з проблем боротьби з організованою злочинністю, 2007. – № 15. – С. 111–118.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2014; 782 (1): 193–198