АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ВІДНОСИНИ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО АДМІНІСТРУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНИМ БАНКОМ УКРАЇНИ

Надія Бортник, Сергій Єсімов
Affiliation:
1. Доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного та інформаційного права, Національний університет “Львівська політехніка”, вул. Князя Романа 1/3, м. Львів, Україна 2. Кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного та інформаційного права, Національний університет “Львівська політехніка”, вул. Князя Романа 1/3, м. Львів, Україна
Розглянуто теоретичні аспекти регулювання адміністративно-правових відносин під час здійснення державного фінансового адміністрування Національним банком України. Проаналізовано вплив Національного банку України на формування державної фінансової та інвестиційної політики, регуляторну діяльність у сферах грошового обігу, клірингу, в забезпеченні стабільності національної грошової одиниці.

[1] Демократичні засади державного управління та адміністративне право / [Авер’янов В. Б., Андрійко О. Ф., Кресіна І. О. Нагребельний В. П., Шемшученко Ю. С. і ін.]; за заг. ред. В. Б. Авер’янова. – К.: Юридична думка, 2010. – 496 с.
[2] Фінансове право: підручник / М. П. Кучерявенко, Д. О. Білінський, О. О. Дмитрик та ін.; за ред. М. П. Кучерявенка. – Х.: Право, 2013. – 400 с.
[3] Кейнс Дж. М. Общая теория занятости, процента и денег / Дж. М. Кейнс; Пер. с англ. Н. Н. Любимова. – М.: Гелиос АРВ, 2012. – 352 с.
[4] Фишер И. Покупательная способность денег / И. Фишер. – М.: Дело. 2001. – 198 с.
[5] Роде Э. Банки, биржи, валюты современного капитализма / Э. Роде // Пер. с нем. ред., пред. В. Н. Шенаева. – М.: Финансы и статистика, 1986. – 341 с.
[6] Берже Пьер. Денежный механизм / Пьер Берже; Пер. с фр. Б. П. Нарумова; Общ. ред. Л. Н. Красавиной. – М. : Прогресс : Универс, 1993. – 144 с.
[7] Девальвація валюти в Казахстані / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ria.ru/trend/_devaluation_tenge_11.02.2014
[8] Ривуар Ж. Техника банковского дела / Ж. Ривуар; пер. с фр. ред. И. В. Широких. – М.: Прогресс Универс, 1993. – 160 с.
[9] Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.03.2013 № 429 Про затвердження Положення про клірингову діяльність. – http://zakon0. rada. gov. ua/laws/ show/z0562-13
[10] Семенюк Л. П. Сутність управління фінансовим розвитком банку як основної передумови економічного розвитку України / Семенюк Л. П., Сухецька А. О // Young Scientist. – 2014. – № 12 (15), december. – С.103–105.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 827(8): 9–16