ПОНЯТТЯ ТА ЗМІСТ КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Володимир Кобрин
Розглянуто визначення поняття та досліджено зміст конституційно-правового статусу Прем’єр-міністра України. Проаналізовано категорії “статус”, “правовий статус”, “конституційно-правовий статус”. Визначено елементи конституційно-правового статусу Прем’єр-міністра України.

Философский энциклопедический словарь / Сост. С. С. Аверинцев, Э. А. Араб-Оглы, Л. Ф. Ильичев, С. М. Ковалев, Н. М. Ланда. – М. : Сов. Энциклопедия, – 2-е изд., 1989. – 815 с.
Політичний енциклопедичний словник / за ред. Ю. М. Шемчушенка, В. Д. Бабкіна. – К. : Юрінком Інтер, 1997. – 512 с.
Юридичний словник / За ред. Б. М. Бабія, Ф. Г. Бурчака, В. М. Корецького, В. В. Цвєткова. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К. : Головна редакція Української Радянської енциклопедії, 1983. – 872 с.
Малько А. В. Теория государства и права: Учебник / А. В. Малько. – М.: Юристь, 2001. – 304 с.
Артюнян Г. Г. Конституционное право. Энциклопедический словарь / Г. Г. Артюнян, М. В. Баглай. – М. : Норма, 2006. – 544 с.
Теория государства и права: учебник для вузов / Под ред. проф. В. М. Корельского и проф. В. Д. Перевалова. – 2-е изд., изм. и доп. – М. : Издательство НОРМА, 2002. – 616 с.
Колодій А. М. Права, свободи та обов’язки людини і громадянина в Україні : Підручник / А. М. Колодій, А. Ю. Олійник. – К. : Всеукраїнська асоціація видавців “Правова єдність”, 2008. – 350 с.
Панчишин А. В. Поняття, ознаки та структура категорії “правовий статус” / А. В. Панчишин // Часопис київського університету права. – 2010. – № 2. – С. 95 – 98.
Богданова Н. А. Категория статуса в конституционном праве / Н. А. Богданова // Вестник Московского университета. – М. : Изд-во Моск. ун-та, 1998. – № 3. – С. 3 – 20.
Погорілко В. Ф. Конституційний статус // Юридична енциклопедія: В 6 т. – Т. 3: К – М. / В. Ф. Погорілко. – К. : Видавництво “Українська енциклопедія” ім. М. П. Бажана, 2001. – С. 281.
Дахова І. І. Конституційно-правовий статус уряду в зарубіжних країнах: монографія / І. І. Дахова. – Х.: Фінн, 2008. – 200 с.
Ващук О. М. Конституційно-правовий статус громадських організацій України : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. М. Ващук ; Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. – К., 2004. – 16 с.
Григорук Н. Г. Конституційно-правовий статус народного депутата України : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.02 / Н. Г. Григорук ; Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. – К., 2004. – 21 с.
Кульчицька О. В. Конституційно-правовий депутатських фракцій Верховної Ради України : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. В. Кульчицька ; Київський національний університет внутрішніх справ. – К., 2009. – 23 с.
Марцеляк О. В. Конституційно-правовий статус інституту омбудсмана : світовий досвід та українська модель : автореф. дис. … д-ра юрид. наук : 12.00.02. / О. В. Марцеляк ; Одеська національна юридична академія. – Одеса, 2004. – 35 с.
Марцеляк О. В. Інститут омбудсмана : теорія та практика : монографія / О. В. Марцеляк. – Харків : Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2004. – 450 с.
Конституційно-правовий статус людини : можливості удосконалення в Україні : колективна монографія / Праці Львівської лабораторії прав людини і громадянина Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України / Редкол. : П. М. Рабинович (голов. ред.) та ін. – Серія І. Дослідження та реферати. – Випуск 24. – Львів : Видавництво ЛОБФ “Медицина і право”, 2012. – 180 с.
Тарасенко К. В. Конституційно-правовий статус Ради національної безпеки і оборони України : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.02 / К. В. Тарасенко ; Київський національний університет внутрішніх справ. – К., 2010. – 21 с.
Халюк С. О. Конституційно-правовий статус Вищої ради юстиції : автореф. дис. канд. … юрид. наук : 12.00.02 / С. О. Халюк ; Київський національний університет внутрішніх справ. – К., 2008. – 22 с.
Чернецька О. В. Конституційно-правовий статус депутатів місцевих рад : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. В. Чернецька ; Київський національний університет внутрішніх справ. – К., 2006. – 16 с.
Чикурлій С. О. Конституційно-правовий статус органів виконавчої влади України : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.02 / С. О. Чикурлій; Інститут законодавства Верховної Ради України. – К., 2008. – 22 с.
Чикурлій С. Конституційно-правовий статус міністерств України : основні теоретичні питання / С. Чикурлій // Підприємництво, господарство і право. – 2007. – № 3. – С. 115 – 118.
Макарова З. С. Конституційно-правовий статус глави уряду : порівняльно-правовий аспект : монографія. – Чернігів : Видавець Лозовий В. М., 2014. – 232 с.
Єрмолін В. П. Конституційні засади виконавчої влади в Україні (проблеми теорії і практики) : автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.02 / В. П. Єрмолін ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. – К., 2003. – 17 с.
Мартинюк Р. Умови розвитку змішаної парламентсько-президентської форми правління в Україні / Р. Мартинюк // Юридична Україна. – 2008. – № 5. – С. 32–36.
Мартинюк Р. Кабінет Міністрів України в системі стримувань і противаг на сучасному етапі / Р. Мартинюк // Юридична Україна. – 2008. – № 7. – С. 28–32.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2016; 837(9): 131–136