ПОНЯТТЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИХ ВІДНОСИН У ГАЛУЗІ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ І СЕРТИФІКАЦІЇ

Наталія Зільник
Комплексно досліджено проблеми адміністративно-правових відносин, що порушу­ються в галузі стандартизації, якості продукції, метрології і сертифікації. На основі аналізу наукової літератури та юридичних словників визначено поняття та характерні особливості адміністративно-правових відносин у галузі стандартизації, якості про­дукції, метрології і сертифікації. Наголошено, що до структури адміністративно-правових відносин у галузі стандартизації, якості продукції, метрології і сертифікації входять суб’єкти, об’єкти правовідносин та їх нормативний зміст.

Остапенко О. І., Люблін В. Д. Адміністративно-правові відносини в умовах адміністративної реформи в Україні: Навч. посібник. – Львів: Львів. державний університет внутр. справ, 2007. – 119 с.
Бахрах Д. Н., Россинский Б. В., Старилов Ю. Н. Административное право: учебник для вузов. – М: НОРМА, 2005. – 799 с.
Теория государства и права: учебник для вузов / под ред. проф. В. М. Корельского и проф. В. Д. Перевалова. – 2-е изд., изм. и доп. – М.: Издательство НОРМА, 2002. – 616 с.
Столбовий В. М. Адміністративне право України: посібник для підготовки до іспитів / В. М. Столбовий. – К.: О.С. Ліпкан, 2010. – 160 с.
Голосніченко І. П. Адміністративне право України (основні категорії і поняття) / І. П. Голосніченко. – К.: МАУП, 1998. – 52 с.
Коваль Л. В. Адміністративне право України [Текст] : Курс лекцій / Л. В. Коваль. – К.: Основи, 1994. – 154 с.
Якуба О. М. Административная ответственность / О. М. Якуба. – М.: Юрид. лит., 1972. – 152 с.
Адміністративне право: підручник / Ю. П. Битяк (кер. авт. кол.), В. М. Гаращук, В. В. Богуцький та ін.; за заг. ред. Ю. П. Битяка, В. М. Гаращука, В. В. Зуй. – 2-ге вид., переробл. і допов. – Х.: Право, 2013. – 656 с.
Богуцький В. В., Богуцька А. В. Адміністративне право України як галузь права: Навчальний посібник / В. В. Богуцький, А. В. Богуцька. – Х.: ФІНН, 2010. – 64 с.
Макаренко А. В. Адміністративне право: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисц. / А. В. Макаренко. – К.: КНЕУ, 2008. – 264 с.
Харитонова О. І. Адміністративно-правові відносини (проблеми теорії): Монографія. – Одеса : Юридична література, 2004. – 328 с.
Шевченко Е. О. Визначення поняття адміністративно-правових відносин з урахуванням пріоритетного значення та ролі в них суб’єкта адміністративного права (на прикладі адміністративного суду) / Е. О. Шевченко // Форум права. – 2011. – № 1. – С. 1116–1122. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/FP_index.htm_2011_1_180.pdf
Колпаков В. К. Адміністративно-правові відносини: поняття і види / В. К. Колпаков // Юридичний науковий електронний журнал. – 2013. – № 1. – С. 102–104. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.lsej.org.ua/ 1_2013/ukr/Kolpakov.pdf
Коломоєць Т. О. Адміністративне право України. Академічний курс: підручник / Т. О. Коломоєць. – К.: Юрінком Інтер, 2011. – 576 с.
Алехин А. П., Кармолицкий А. А., Козлов Ю. М. Административное право Российской Федерации: Учебник / Под ред. А. П. Алехина. – М.: Зерцало-М, 2003. – 608 с.
Бахрах Д. Н., Хазанов С. Д., Демин А. В. Административное право России: учебник. – М.: Норма-Инфра-М, 2002. – 623 с.
Старилов Ю. Н. Курс общего административного права: в 3 т. / Старилов Ю. Н. – М.: НОРМА–ИНФРА М, 2002. – Т. 1: История. Наука. Предмет. Нормы. Субъекты. – 2002. – 728 с.
Габричидзе Б. Н., Чернявский А. Г., Кузнецов С. М. Административное право Российской Федерации: учебник. – М.: Дело и Сервис, 2001. – 624 с.
Сопільник Л. І. Стандартизація, якість продукції, метрологія, сертифікація в системі адміністративного права: навчальний посібник / Л. І. Сопільник, О. І. Остапенко. – Львів: Львівський університет бізнесу та права, 2011. – 124 с.
Адміністративне право України: навчальний посібник / За заг. ред. Т. О. Коломоєць, Г. Ю. Гулєвської. – К.: Істина, 2007. – 216 с.
Ківалов С. В., Біла Л. Р. Адміністративне право України: Навчально-методичний посібник. – 3-є вид., перероб. і доп. – Одеса: Юридична література, 2006. – 488 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2016; 837(9): 60–64