ОЗНАКИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПРАВ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

М. Щирба
Розглянуто питання взаємодії глобалізації та права на сучасному етапі розвитку суспільства. Особливу увагу зосереджено на аналізі факторів взаємодії між глобалізаційними змінами та правами людини у сучасному суспільстві. Виділено такі ознаки трансформації інституту прав та свобод: видозмінення змісту прав людини під натиском глобальних проблем сучасності; універсалізація прав людини; ускладнення системи міжнародного правового регулювання прав людини; зміна суб’єкта контролю у сфері прав людини; дисонанс між загальнопринятима стандартами прав людини та модерністськими тенденціями; визнання майбутнього покоління повноправним суб’єктом інституту прав та свобод.

1. Бек У. Что такое глобализация? Ошибки глобализма – ответы на глобализацию / У. Бек; пер. с нем А. Григорьева и В. Седельника. – М.: Прогресс-Традиция, 2001. – 304 с. 2. Strange S. The Retreat of the State: The Diffusion of Power in the World Economy / S. Strange– Cambridge: Cambridge University Press, 1996. – 240 р. 3. Ohmae K. The End of Nation State. The Rise of Regional Economies / K. Ohmae – London: Harper Collins, 1995. – 214 р. 4. Global Responsibilities: Who Must Deliver on Human Rights? / Edited by Andrew Kuper. New York: Routledge, 2005. – 283 p. 5. Умнова И.А. Отрасли права нового поколения в условиях глобализации права и усиления взаимодействия международного публичного и конституционного права // Наука и образование: хозяйство и экономика; предпринимательство; право и управление. – 2013. – № 1 (32). – С. 16–29.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2016; 837(9): 378–382