ОСОБЛИВОСТІ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ В ГАЛУЗІ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ І СЕРТИФІКАЦІЇ

Н. Зільник
Розглянуто особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації. На основі аналізу положень наукової літератури та юридичних словників визначено поняття провадження у справах про адміністративні правопорушення в цій сфері. Окреслено ознаки, принципи та стадії провадження у справах про адміністративні правопорушення в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації. Наголошено, що провадження у справах про адміністративні правопорушення в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації має як загальні, так і специфічні ознаки, наявність яких не суперечить, а лише вказує на індивідуалізацію адміністративного провадження у конкретній справі.

1. Кузьменко О. В., Гуржій Т. О. Адміністративно-процесуальне право України : підручник / За ред. О. В. Кузьменко. – К. : Атіка, 2008. – 416 с. 2. Демський Е. Ф. Адміністративне процесуальне право України : навч. посіб. / Е. Ф. Демський. – К. : Юрінком Iнтер, 2008. – 496 с. 3. Бандурка А. М., Тищенко Н. М. Административный процесс : учебник. – Харьков : Изд-во НУВД, 2001. – 353 с. 4. Голосніченко І. П. Адміністративний процес : [навч. посіб.] / [за заг. ред. І. П. Голосніченка]. – К. : ГАН, 2003. – 256 с. 5. Ведєрніков Ю. А., Шкарупа В. К. Адміністративне право України : навч. посіб. – К. : Центр навченої літератури, 2005. – 334 с. 6. Бевзенко В. М. Участь в адміністративному судочинстві України суб’єктів владних повноважень: правові засади, підстави та форми : монографія / В. М. Бевзенко. – К. : Прецедент, 2010. – 475 с. 7. Бородін І. Л. Адміністративно-юрисдикційний процес : моногр. / І. Л. Бородін. – К. : Алерта, 2007. – 184 с. 8. Савченко А. І. Теоретико-методологічні підходи до сутності адміністративного процесу // Наукові записки Інституту законодавства Верховної Ради України. – 2014. – № 4. – С. 76–80. 9. Панова И. В. Административный процесс в Российской Федерации: Понятие, принципы и виды // Правоведение. – 2000. – № 2. – С. 114–127. 10. Адміністративне право : підручник / Ю. П. Битяк (кер. авт. кол.), В. М. Гаращук, В. В. Богуцький та ін. ; за заг. ред. Ю. П. Битяка, В. М. Гаращука, В. В. Зуй. – 2-ге вид., переробл. і допов. – Х. : Право, 2013. – 656 с. 11. Салищева Н. Г. Адми- нистративный процесс в СССР / Салищева Н. Г. – М. : Юридическая литература, 1964. – 158 с. 12. Великий енциклопедичний юридичний словник / за ред. акад. НАН України Ю. С. Шемшученка. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К. : Юридична думка, 2012. – 1020 с. 13. Административное право : учебник / под ред. Ю. М. Козлова, Л. Л. Попова. – М. : Юристъ, 2000. – 728 с. 14. Якимов А. Ю.
Административно-юрисдикционный процесс и административно-юрисдикционное производство // Государство и право. – 1999. – №3. – С. 5–10. 15. Колпаков В. К., Кузьменко О. В. Адміністративне право України : підручник. – К. : Юрінком Інтер, 2003. – 544 с. 16. Адміністративне право України. Академічний курс : підручник : у 2-х т.: / Том 1. Загальна частина / За заг. ред. В. Б. Авер’янова. – К. : Ін Юре, 2005. – 584 с. 17. Сопільник Л. І. Стандартизація, якість продукції, метрологія,
сертифікація в системі адміністративного права : навч. посіб. / Л. І. Сопільник, О. І. Остапенко. – Львів : Львівський університет бізнесу та права, 2011. – 124 с. 18. Кодекс України про адміністративні правопорушення: наук.-практ. коментар / Р. А. Калюжний, А. Т. Комзюк, О. О. Погрібний та ін.; – 2-ге вид. – К. : Всеукраїнська асоціація видавців “Правова єдність”, 2008. – 655 с. 19. Бахрах Д. Н. Административное право : ученик / Д. Н. Бахрах. – М. : БЕК, 1996. – 355 с. 20. Адміністративне право : навч. посіб. / [О. І. Остапенко, З. Р. Кісіль, М. В. Ковалів, Р. В. Кісіль]. – К. : Всеукраїнська асоціація видавців “Правова єдність”, 2008. – 536 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2016; 850(11): 391–398