ОКРЕМІ АСПЕКТИМЕТОДИКИ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ З НЕПОВНОЛІТНІМИ ПРАВОПОРУШНИКАМИ

С. Якимова
Розглянуто особливості індивідуальної профілактики правопорушень неповнолітніх та методику її реалізації. Акцентується увага на специфічних принципах, ієрархічності заходів, методів діяльності різного рівня спеціальних суб’єктів профілактики правопорушень неповнолітніх. Доведено доцільність розмежовувати методи вивчення особистості неповнолітнього правопорушника з метою подальшої профілактики правопорушень, а також безпосередньо методи індивідуальної профілактики, з’ясована сутність відповідних методів, наведено рекомендації щодо їх продуктивної реалізації. Увага акцентується на пріоритетності використання психолого-педагогічних засобів виховного впливу на неповнолітніх правопорушників.

1. Тайбаков А. А. Проблемы предупреждения и профилактики корыстной преступности: учеб. пособ. – Петрозаводск: Изд-во Петрозаводского гос. ун-та, 2000. – 51 с. 2. Банк програм для неповнолітніх у конфлікті з законом [Bank programs for juveniles in conflict with the law] [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mlsp.gov.ua/labour/ control/uk/publish/article% 3bjsessionid=C21A2E10B48705B403FD1EF6A8331C21.app1?art_id=188897&cat_id=188896/. 3. Миненок М. Г., Миненок Д. М. Корысть. Криминологические и уголовно-правовые проблемы. – СПб.: Юридический центр Пресс, 2001. – 367 с. 4. Коновалова А. И. Роль государственной политики у предупреждении преступности несовершеннолетних // Вестник МГОУ. – 2012. – № 3. – С. 21–28. 5. Костицкий М. В., Настюк М. И. Особенности профилактики правонарушений учащейся моло- дежи. – Львов: Редакционно-издательская группа Львовского госуниверситета, 1983. – 86 с. 6. Особенности профилактической работы с несовершеннолетними. – К.: РИО МВД УССР, 1978. – 80 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2016; 855(12): 537–541