СУДОВА ЕКСПЕРТИЗА СПОЖИВЧИХ ТОВАРІВ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

Рома Сибірна, Андрій Сибірний, Олена Хомів
Проаналізовано місце і роль судово-товарознавчих експертиз під час розслідуванн кримінальних проваджень, пов’язаних з фальсифікацією споживчих товарів. Кількісне і якісне оцінювання основних характеристик споживчих товарів вико­рис­товується для порівняння з базовими значеннями показників з метою вирішення основних задач судово-товарознавчої експертизи.

Архіпов В. В. Зміст предмету судово-товарознавчої експертизи [Електронний ресурс] / В. В. Архипов, А. В. Архіпова // Форум права. – 2007. – № 1. – С. 9–13. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/FP/2007-1/07/avvcte.pdf.
Архіпов В. В. Класифікації експертних завдань, які вирішуються в рамках судово-товарознавчої експертизи / В. В. Архіпов // Часопис Київського університету права. – 2007. – № 4. – С. 181–187.
Бандурка О. М. Деякі концептуальні проблеми реформування правоохоронної системи України / О. М. Бандурка // Наше право / Our Law. – 2008. – № 4. – Ч. 1. – С. 32–36.
Бараняк В. М. Судові експертизи: Курс лекцій / В. М. Бараняк, Р. І. Сибірна. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2009. – 168 с.
Благута Р. І. Криміналістика: навч. посіб. / Р. І. Благута, Р. І. Сибірна, В. М. Бараняк та ін.; за заг. ред. Є. В. Пряхіна. – К.: Атіка, 2012. – 496 с.
Моїсєєв О. М. Процесуальне значення допиту експерта / О. М. Моїсєев //Теорія та практика судової експертизи і криміналістики – 2009. – Вип. 9. – С. 120–143.
Петрова І. А. Експертні дослідження круп, борошна та хлібо-булоч¬них виробів при розкритті економічних злочинів / І. А. Петрова, О. В. Загуменна, Т. С. Дьякова, В. В. Яременко. – X.: Титул, 2008. – 72 с.
Плесовских Ю. Г. Судебная экспертиза: проблемы назначения и производства / Ю. Г. Плесовских // Эксперт-криминалист. – 2009. – № 2. – С. 39–45.
Притульська Н. В. Ідентифікація продовольчих товарів: теорія і практика: монографія / Н. В. Притульска. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2007. – 193 с.
Снігерьов О. П. До питання використання матеріалів, отриманих при провадженні ОРД у кримінальному судочинстві, як доказів / О. П. Снігерьов // Вісник Запорізького юридичного інституту. – 2005. – № 2. – С. 187–192.
Щербаковський М. Г. Призначення та провадження судових експертиз: навч. посіб. / М. Г. Щербаковський. – X.: Фактор, 2011. – 400 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 824(6): 455–458