ЦЕНТРИ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ ЯК СУБ’ЄКТИ ПРОФІЛАКТИКИ НАРКОМАНІЇ

Наталія Лесько
Розглянуто основні причини зростання наркоманії серед неповнолітніх, проаналізовано діяльність центрів медико-соціальної реабілітації дітей. Зосереджено увагу на необхідності створення центрів медико-соціальної реабілітації різних видів.

Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011 – 2015 роки : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2010 р. № 1808-р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua.
Біленчук П. Д. Організація розслідування кримінальних справ про злочини, вчинені неповнолітніми та за їх участю / П. Д. Біленчук, В. М. Ягодинський. – Київ : Право, 1996 – 180 с.
Заросинський О. Запобігання наркоманії і токсикоманії серед неповнолітніх / О. Заросинський // Право України. – 2005. – № 2. – С. 59–62.
Никифорчук Д. Й. Про шкідливість наркоманії / Д. Й. Никифорчук, Г. М. Бірюков, В. І. Лебеденко. – Ірпінь : Національна академія державної податкової служби України. – 2003. – 142 с.
Заболотна А. В. Актуальні проблеми боротьби з наркоманією / А. В. Заболотна // Вісник ЛІВС МВС України. – Луганськ : РВВ ЛІВС, 1998. – № 4. – С. 190–195.
Заросинський Ю. Наркоманія : стан і проблеми боротьби з нею на сучасному етапі / Ю. Заросинський, О. Заросинський // Право України. – 2007. – № 8. – С. 61–64.
Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей : Закон України від 24 січня 1995 р. № 20/95-ВР // Відом. Верх. Ради України. – 1995. – № 6. – Ст. 35.
Про затвердження Положення про центр медико-соціальної реабілітації неповнолітніх : Постанова Кабінету Міністрів України від 6 вересня 1996 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/ laws/show/1072-96-п.
Дудко Т. Н. Особенности лечения больных опийной наркоманией молодого возраста в условиях амбулатории / Т. Н. Дудко, В. А. Пузиенко. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.rmj.ru/articles_2020.htm.
Кальченко Т. Л. Запобігання злочинності неповнолітніх в Україні спеціальними органами та установами : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Тетяна Леонідівна Кальченко. – К., 2003. – 225 с.
Фелинская Н. И. О некоторых спорных вопросах в проблеме психопатий / Н. И. Фелинская // Журнал невропатологии и психиатрии им. С. С. Корсакова, 1965. – № 11. – с. 1673.
Долженков О. Ф. Протидія наркотизму дітей шляхом удосконалення законодавства та професійної освіти / О. Ф. Долженков, С. Д. Резніков // Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. Серія психологічна. – 2012. – Вип. 2(2). – С. 138–46.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2015; 813(5): 61–65