ПРИЧИНИ ТА УМОВИ ВИНИКНЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ СЕРЕД ДІТЕЙ

Наталія Лесько
Розглядаючи питання дослідження загальної теорії причин та умов адміністра­тивних правопорушень, проаналізовано детермінанти правопорушень неповнолітніх.Обґрун­товано пропозиції щодо вдосконалення діяльності органів і служб у справах дітей.

Бугера О. І. Проблеми використання засобів масової інформації для запобігання злочинам серед неповнолітніх: автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.08 / О. І. Бугера. – К., 2006. – 20 с.
Клименко Т. М. Роль средств массовой информации в профилактике наркомании и наркотизма среди несовершеннолетних / Т. М. Клименко // Информационная безопасность регионов. – 2007. – № 1. – С. 40–44.
Кримінологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / О. Джужа, Я. Кондратьєв, О. Кулик, П. Михайленко [та ін.] – К.: Юрінком Інтер, 2002. – 416 с.
Лазарєв Б. М. Основы законодательства об административных правонарушениях / Б. М. Лазарєв, А. Е. Лунев // Советское государство и право. – 1981. – № 4. – С. 19–28.
Остапенко О. І. Адміністративна деліктологія: соціально-правовий феномен і проблеми розвитку: монографія / О. І. Остапенко. – Львів: Львівський інститут внутрішніх справ при Українській академії внутрішніх справ, 1995. – 312 с.
Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах: Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства охорони здоров’я України; Міністерства освіти і науки України; Міністерства праці та соціальної політики України; Міністерства транспорту та зв’язку України; Міністерства внутрішніх справ України; Державного департаменту України з питань виконання покарань від 14 червня 2006 року. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// zakon2.rada.gov.ua/ laws/ show/ z0824-06].
Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей: закон України від 24.01. 1995 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1995. – № 6. – Ст. 35.
Про стан злочинності серед неповнолітніх у І півріччі 2011 року та основні завдання органів управління освітою щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх: Лист МОНмолодьспорту України від 10 жовтня 2011 року. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// osvita.ua/ legislation/ pozashk_osv/ 23919].
Рабинович П. М. Админист¬ративные правонарушения несовершеннолетних: виды, причины, специальная профилактика: учеб. пособ. / П. М. Рабинович. – К.: УМК ВО при Минвузе УССР, 1989. – 48 с.
Ремнев В. И. Актуальные вопросы административной деликтологии в современный период / В. И. Ремнев // Актуальные проблемы административной деликтологии. – К., 1984. – С. 3–5.
Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми трудових мігрантів: навч.-метод. посіб. / за заг. ред. К. Б. Левченко, І. М. Трубавіної, І. І. Цушка. – К.: Купріянова, 2007. – 233 с.
Философский энциклопедический словарь / ред. Л. Ф. Ильичёв и др. – М.: Советская энциклопедия, 1983. – 840 с.
Чернецький О. Л. Правове регулювання адміністративної відповідальності неповнолітніх в Україні: автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.07 / О. Л. Чернецький. – Х., 2008. – 22 с.
Чумак В. Політика України у сфері контролю над нелегальною міграцією: проект “Вдосконалення механізмів реалізації міграційної політики України. Поширення досвіду країн ЄС щодо виконання угод про реадмісію” / В. Чумак, Н. Шаповалова, П. Казьміркевич. – Міжнародн. центр перспективних досліджень (Київ), Ін-т справ публічних (Варшава). – К., 2006. – 56 с.
Шнайдер Л. Б. Девиантное поведение детей и подростков / Л. Б. Шнайдер. – М.: Академический проект, 2005. – 335 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2014; 782 (1): 14–19