ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ У СУЧАСНИХ УКРАЇНСЬКИХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ РЕАЛІЯХ

Наталія Юськів
Розглядаються проблеми державотворення. Особливу увагу приділено змінам сутності правових явищ у сучасних українських реаліях. Визначено особливості сучасного політичного простору та культури української нації та встановлено їх вплив на вітчизняне державотворення.

Поппер К. Відкрите суспільство та його вороги / Карл Поппер; пер. з англ. О. Коваленко,
О. Буценко. – К.: ОСНО¬ВИ, 1994. – Т. 1. – 444 с.
Валевський О. Л. Політичний конфлікт у сучасній Україні: культурні виміри, структура, принципи аналізу: монографія. [Електронний ресурс] / О. Л. Валевський, А. Т. Ішмуратов. – К. : НІСД, 1997. – Режим доступу : http://www.geocities.com/Athens/Academy/8474/co001.zip.
Чернієнко В. О. Природа засад ідентичності соціального суб’єкта: монографія / В. О. Чернієнко. – X.: Нац. аерокосм. ун-т “Харк. авіац. ін-т”, 2010. – 304 с.
Воловик В. И. Философия политического сознания: монография / В. И. Воловик. – Запорожье: Просвіта, 2006. – 204 с.
Дмітрієнко Ю. Правові властивості людини: витоки Української законосвідомості (продовження) / Ю. Дмітрієнко // Праці Львівської лабораторії прав людини і громадянина На¬уково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого са¬моврядування Академії правових наук України / ред. кол.: П. М. Рабіно¬вич (гол. ред.) та ін. – Сер. 1. “Дослідження та реферати”. – Львів: Астрон, 2006. – Вип. 10. – С. 108–121.
Філософія права: навч. посіб. / О. Г. Данільян, Л. Д. Байрачна, С. І. Максимов та ін.; за заг. ред. О. Г. Данільяна. – К.: Юрінком Інтер, 2002. – 272 с.
Цимбал Т. В. Людина у пошуках ґрунту: монографія / Т. В. Цимбал; Нац. педаг. ун-т ім. М. П. Драгоманова. – К.; Кривий Ріг, 2010. – 284 с.
Маляренко Т. А. Соціальний конфлікт у системі загроз економічній безпеці держави: монографія / Т. А. Маляренко; за наук. ред. В. В. Дементьєва. – Донецьк: ДонДУУ, 2010. – 407 с.
Андрос Є. А. Інтелект у структурі людського буття / Є. А. Андрос. – К.: Стилос, 2010. – 358 с.
Раянов Ф. М. Матрица правового государства и наша юридическая наука / Ф. М. Раянов // Государство и право. – 2006. – № 8. – С. 45–49.
Оніщенко Н. М. Сприйняття права в умо¬вах демократичного розвитку: проблеми, реалії, перспективи: монографія / Н. М. Оніщенко; відп. ред. Ю. С. Шемшученко. – К.: Юрид. думка, 2008. – 320 с.
Веніславський Ф. В. Зловживання правом у публічно-правовій сфері як загроза стабільності конституційного ладу України / Ф. В. Веніславський // Університетські наукові записки. – 2009. – № 3 (31). – С. 24–29.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2014; 801(2): 86–91