ПРАВОВА КУЛЬТУРА ЯК ВАЖЛИВИЙ ЕЛЕМЕНТ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Галина Попадинець
Обґрунтовується розуміння правової культури як важливого елемента правової системи України, системи правових цінностей, що відповідають рівню досягнутого суспільством правового прогресу та відображають у правовій формі ступінь основних прав і свобод людини.

Авраменко Л. В. Теорія держави і права / Л. В. Авраменко. – Харків: СПД ФО Вапнярчук Н. – М., 2004. – 287 с.
Каминская В. И. Правосознание как элемент правовой культуры / В. И. Каминская, А. Р. Ратинов // Правовая культура и вопросы правового воспитания: сб. науч. тр. – М., 1974. – 202 с.
Кейзеров Н. М. Политическая и правовая культура. Методологические проблемы / Н. М. Кейзеров – М.: Юрид. лит., 1983. – 231 с.
Керімов Д. А. Методологія права (предмет, функції, проблеми філософії права) / Д. А. Керімов. – М.: Аванта, 2000. – 560 с.
Козюбра М. Право як явище культури / М. Козюбра // Право та культура: теорія і практика. Міжнар. наук.-практ. конф. 15–16 травня 1997 р. – К.: МП Леся, 1997. – С. 28–30.
Кравчук М. В. Теорія держави і права. Проблеми теорії держави і права: навч. посіб. / М. В. Кравчук. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 247 с.
Машуков Л. Г. Правовая культура как фактор формирования и развития социалистического образа жизни / Л. Г. Машуков // Научный коммунизм: вопросы теории и практики: сб. ст. – М., 1983 – С. 23–28.
Моралев К. Социальное планирование и проблемы правового воспитания / К. Моралев, Р. Могилевский, В. Орехов, А. Перфильев, Ю. Суслов // Человек и общество (социальные проблемы права). – Л.: Изд-во ЛГУ, 1973. – С. 107–111.
Скакун О. Ф. Теорія держави і права (Енциклопедичний курс): підруч. / О. Ф. Скакун. – Х.: Еспада, 2006. – 776 с.
Філософія права / за ред. М. В. Костицького, Б. Ф. Чміля. – К.: Юрінком Інтер, 2000. – 334 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2014; 782 (1): 123–128