ОНОВЛЕННЯ МЕТОДОЛОГІЧНОГО ПІДХОДУ ДО ДЕРЖАВНО- ВЛАДНИХ ЯВИЩ У МЕЖАХ ТЕОРЕТИЧНОГО ПРАВОЗНАВСТВА

Наталія Жаровська
Розглядаються проблеми у сфері юридичного розуміння державно-владних явищ. Особливу увагу присвячено вибору оптимальної методології дослідження цих явищ. Проводиться аналіз можливих оновлених методологічних підходів з метою повного та всебічного аналізу державно-владних явищ.

Халипов В. Ф. Кратология – наука о власти: концепция / В. Ф. Халипов. – М. : Экономика, 2002. – 367 с.
Государственная власть: парадигма, методология и типология : монографія / В. Я. Любашиц, А. Ю. Мордовцев, А. Ю. Мамычев. – М.: Юрлитинформ, 2013. – Ч. 1. – 400 с.
Святоцький О. Роль юридичного журналу “Право України” у сприянні розвитку національної правової доктрини / О. Святоцький // Право України. – 2013. – №9. – С. 55–71.
Котляревский С. А. Власть и право: проблема правового государства / С. А. Котляревский. – М: Мысль, 1915. – 421 с.
Мельник В. П. Філософія. Наука. Техніка: методолого-світоглядний аналіз / В. П. Мельник. – Львів : Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка, 2010. – 592 с.
Кельман М. С. Юридична наука: проблеми методології / М. С. Кельман. – Тернопіль: Терно-граф, 2011. – 492 с.
Гаврилов М. І. Філософія демократичної державності / М. І. Гаврилов. – Донецьк: Вебер (Донецька філія), 2007. – 380 с.
Чулінда Л. І. Методологія плебсології/ Л. І. Чулінда // Плебсологічне осмислення перспектив розвитку української держави : матер. ІІІ Всеукр. наук.-практ. конф., 20 травня 2010 р.: [матер. доп. та вист.] / ред. Б. І. Андрусишин [та ін.]. – К. : Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, 2010. – Вип. 3. – С. 27–44.
Лурье С. В. Метаморфозы традиционного сознания: опыт разработки теоретических основ (этнопсихологичеких) и их применения к анализу исторического и этнографического материала / С. В. Лурье. – СПб.: Тип. им. Котлякова, 1994. – 288 с.
КостицькийМ. В. Методологія пізнання української історико-правової діяльності / М. В. Костицький // Вісник Львівського національного університету імені Івана Франка. Сер. “Юрид. науки”. – 1994. – Вип. 30. – С. 3–7.
Козюбра М. Правовий закон: проблема критеріїв / М. Козюбра // Вісник Академії правових наук України. – 2003. – №2/3. – C. 83–95.
Львова О. Л. Поняття та підходи до порівняльного аналізу державно-правових явищ / О. Л. Львова // Правові системи сучасності : навч. посіб. / за ред. Ю. С. Шемшученка. – К.: Юрид. думка, 2012. – С. 168–187.
Макаренко Л. О. Порівняння як метод дослідження державно-правових явищ / Л. О. Макаренко // Порівняльне правознавство: сучасний стан і перспективи розвитку: зб. наук. пр. / за ред. Ю. С. Шемшученка, В. П. Тихого, М. М. Цимбалюк, І. С. Гриценка; упоряд. : О. В. Кресін, І. М. Ситар. – Львів: Львів. держ. ун-т внутр. справ, 2012. – 620 с.
Методи наукових досліджень : навч. посіб. / А. І. Грабченко, В. О. Федорович, Я. М. Гаращенко. – Х.: ХПІ, 2009. – 142 с.
Оборотов Ю. Загальнотеоретична юриспруденція в сучасній теорії держави і права / Ю. Оборотов // Право України. – 2013. – №9. – С. 103–115.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2014; 801(2): 64–69