ХАРАКТЕРИСТИКА ОСІБ, ЯКІ ВЧИНЯЮТЬ НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї

Олексій Гумін
Визначено “насильницький злочин, вчинений у сфері сімейних відносин”, як міжособистісний сімейний конфлікт, що вирішується із застосуванням кримінально-протиправного енергетичного або інформаційного впливу на члена сім’ї, що несе загрозу заподіяння особі фізичної та (або) психічної шкоди. Видовою ознакою, що відрізняє цей різновид від інших насильницьких злочинів, зазначена наявність між членами сім’ї конфліктних, важко вирішуваних суперечностей, які існують об’єктивно чи уявно та у їхньому вирішенні призводить до застосування насильницьких засобів впливу.

Ковна У. Ювенальна юстиція: історичний досвід / У. Ковна // Вісник Львів. ун-ту. Серія юридична. – 2004. – Вип. 40. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.lawyer.org.ua/?d= 604&i...r.
Джужа О. М. Курс кримінології: Загальна частина: у 2 кн. / О. М. Джужа, П. П. Михайленко, О. Г. Кулик та ін. – К.: Юрінком Інтер, 2001. − 352 с.
Филонов В. П. Состояние, причины преступности в Украине и ее предупреждение: монография / В. П. Филонов. – Донецк: Издательство “Донеччина”, 1999. – С. 234
Голіна В.В. Кримінологічні та кримінально-правові проблеми боротьби з бандитизмом. Соціально-правове та кримінологічне дослідження / В. В. Голіна. – Х.: Регіон-інформ, 2004. – 210 с.
Игошев К. Е. Типология личности преступника и мотивация преступного поведения / К. Е. Игошев. – Горький: Горьковская высш. шк. МВД СССР, 1974. – 168 с.
Блувштейн Ю. Д. Проблема личности преступника / Ю. Д. Блувштейн // Вопросы борьбы с преступностью. – М.: Юрид. лит., 1978. – Вып. 28. – С. 159–166.
Сахаров А. Б. Об антиобщественных черт личности преступника / А. Б. Сахаров // Сов. государство и право. – 1970. – № 10. – С. 110–116.
Бурлаков В. Н. Криминология: учеб. для юрид. вузов / В. Н. Бурлаков, В. П. Сальников, С. В. Степашина. – СПб.: С.-Петербург. ун-т МВД России, 1999. – 608 с.
Гитин В. Анатомия криминала. Убийство. Изнасилование / В. Гитин, Б. Хигер. – Харьков: Паритет, 1996. – 416 с.
Кон И. Ребенок и общество: историко-этнографическая перспектива / И. Кон. – М.: Наука, 1988. – 224 с.
Головкін Б. М. Соціально-психологічний портрет особи сімейно-побутового злочинця / Б. М. Головкін // Вісн. Запорізького юрид. ін-ту. – 2001. – № 1. – С. 189–198.
Шумилкин В. А. Криминологическая характеристика деморализованных лиц и их социальной среды / В. А. Шумилкин // Опыт криминологического изучения личности преступника: сб. науч. тр. – М.: Всесоюз. ин-т по изуч. причин и разр. мер предуп. прес-ти., 1981. – С. 57–72.
Даль Н. Толковый словарь живого великорусского язика: в 4 т. / Н. Даль. – М.: Рус. яз. – 1981. – Т. 2. – 798 с.
Зелинский А. Ф. Рецидив преступлений (Структура, связи, прогнозирование) /А. Ф. Зелинский. – Харьков: Выща шк., 1980. – 152 с.
Янович Р.М. Некоторые аспекты предупреждения насильственной преступности / Р. М. Янович // Проблеми боротьби з насиль¬ницькою злочинністю: зб. мат. наук.-практ. конф. (Харків) / В. І. Борисов та ін. – Харків: ПФ Книжкове видавництво “Лествиця Марії”, 2001. – С. 93–97.
Архівна кримінальна справа Уманського районного суду Черкаської області № 1–68, 2005 р.
Джужа О.М. Кримінологія – О. М. Джужа, А. Й. Міллер. – К.: Юрінком Інтер, 2002. – 414 с.
Бурлаков В.Н. Криминология: учеб. / В. Н. Бурлаков, Н.М. Кропачев. – СПб.: Санкт-Петербургский государственный университет, Питер, 2002 – 432 с.

Vìsn. Nac. unìv. “Lʹvìv. polìteh.”, Ser.: Ûrid. nauki, 2014; 810(4): 172–177